| kymco a întrebat:

Hei, de curand mi-am luat un audi a4 b5 1.9 tdi 110 cai, an 1998, cod AFN, motorul trage foarte bine, porneste foarte bine, doar ca atunci cand urc un deal si ii dau talpa pana la fund, in varful dealului daca i-au piciorul de pe pedala si apas ambreiajul se opreste motorul si nu mai porneste decat daca amorsez injectoarele, inainte imi intrerupea in treapta la ture mai mari dar dupa ce i-am schimbat filtrul de motorina nu mai face asta, intrebarea mea este de ce se opreste motorul si nu mai porneste inapoi?
Am vazut ca injectorul numarul 3 este mai lung si are un fir care iese din el, oare sa fie din cauza lui, ce rol are mai exact injectorul ala cu fir?
Multumesc.

2 răspunsuri:
| alin131 a răspuns:

Un service autorizat te-ar lamuri...

| PORK303 a răspuns:

Pompa de injectie prinde aer