| Gabitzu246 a întrebat:

Buna!
Am si eu un opel astra f 1.7 Td combi, si mergand cu ea dintr-o data mi s-a oprit motorul, am fost la un mecanic mi-a spus ca este de la filtrul de motorina, asa ca i-am dat crezare si l-am schimbat, dar acum tot asa imi face, merge ce merg cu ea si cand apas ambreiajul si frana incepe a troncane ajunge pe la vreo 500 de rpm si se opreste.

3 răspunsuri:
| AliLina2 a răspuns:

Salut,cred ca e de la senzorul de temperatura modul de aprindere de sub bobina de inductie, delcoul, cam astea ar fi principalele variante..si ar mai fi fisele.le dai jos, le masori si le misti in diverse pozitii(o sa se intrerupa semnalul la ele)..succes!

| anonim_4396 a răspuns (pentru AliLina2):

1,7td este diesel.Nu are delcou, bobina de inductie si nici fise.

| AliLina2 a răspuns:

Vezi si tu pe aici poate gasesti ceva..http://opelsolutions.blogspot.ro/......ra-17.html