| Drxx_Alexandru_1999 a întrebat:

Hei TPU, a scăzut antigelul la mașina, dar nu știu ce antigel a avut mașina ca sa completez, am luat un antigel stas 8671/78 albastru, este o problema dacă pun alt antigel? Și pot pune antigel simplu sau este neaparat sa îl combin cu apa?(golf 5(2005/1.9) Dau funda

6 răspunsuri:
| HadesSs a răspuns:

Daca pui antigel concentrat se combina 1+1 apa distilata, de recomandat G12. Dar poti sa pui si diluat, cum preferi, am impresia ca ala diluat are temperatura de inghet mai scazuta.

| antonel23 a răspuns:

Cred ca da nu are nimic tatal meu o pus antigel simplu fara apa

| Quassaar a răspuns:

Pentru completare poți folosi antigel concentrat, nu-i nici o problemă. Doar când înlocuiești tot antigelul trebuie atenție la concentrație.

| Frank51 a răspuns:

Important este sa fie aceeasi culoare.

| benga133 a răspuns:

Baga orice fel de antigel mai repede. Numai merge fara antigel ca-ti sare radiatoru in sus!

| alex241 a răspuns:

Dacă tot scade antigelul cel mai bine ar fi sa mergi la reprezentanta si sa pui testerul pe ea. Si eu am avut problema asta si a trebuit schimbata pompa de apa. Nu trebuie lasat asa