| Alexutzu_Alex_1999 a întrebat:

Hei TPU va rog sa ma ajutati am si eu un yamaha neos si nu porneste scanteie are da nu prea se vede benzina decat pe electrodul de sus muzicuta e noua si mentionez ca iam pus filtru sport multumesc

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Yamaha neos am si eu, si de asemenea am incercat si eu sa ii pun filtru sport, dupa ce l-am pus am intampinat si eu aceasta probleme, cum necum, am rezolvat-o si l-am pornit, dar nu se accelera, mai bine revi la filtrul normal.
PS:Incearca sa pui benzina cu o seringa la piston inainte de a reveni la filtrul normal, si vezi daca porneste.