| yourkittycat a întrebat:

Heii.care este parerea voastra pe motor este mai dificil decat pe masina sa faci scoala de condus?

Răspuns Câştigător
| olivert1310 a răspuns:

Scoala de soferi pe autoturisme este mai usoara decat cea pe motocicleta. In trafic este insa total invers: este mai greu sa conduci o motocicleta decat o masina. Cu masina mergi pe 4 roti, cu motorul pe 2, deci pe langa faptul ca trebuie sa faci tot ce faci si cu masina trebuie sa-ti mai pastrezi si echilibrul. In poligon mie mi s-a parut mult mai usor cu motorul. Nu este trafic deci te invarti pe unde vrei tu. In oras apare traficul, uneori intens, dar esti pe 4 roti si poti sa stai linistit dintr-o privinta. Comparatia care este mai usor sau mai greu de condus pentru mine nu are nici o importanta. Daca vorbim de avantaje/dezavantaje autoturism/motocicleta deja situatia este cu totul si cu totul alta.

2 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Daca iti doresti permis nu e greu pe niciuna.eu le-am facut pe amandoua, dar nu odata.

| PsihologCuore a răspuns:

Cred ca ti se va parea usor pe motor pentru ca e mai frumos si te va atrage sa merge des la ore, sa termini repede scoala ca sa-ti iei permisul. E bine sa iei ore si in trafic ca sa-ti fie mai usor apoi sa iesi pe strada singur/a. Bafta!