| unuPentruToate a întrebat:

as vrea si eu parerea voastra, nu stiu ce sa aleg intre masina sau motor mai am un pic si iau carnetu si sunt nehotarat, care e mai buna? funda

Răspuns Câştigător
Stefan
| Stefan a răspuns:

Dupa parerea mea as alege ''motorul''. Pentru ca in functie de motor platesti taxe,[asigurari, impozite] si apare in final si consumul de carburant. Pentru soselele noastre nu ai ce face cu un motor cu capacitate cilindrica mare, aici intervenind viteza de deplasare pe care o ai pe un drun national, european sau pe autostrada.

10 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Masina happy
e mai incapatoare, si poti merge in locuri indepartate cu ea

| CybeRAthlete a răspuns:

Mai ai un pic si iei carnetuL... dar ai precizat si tu, ai facut si pentru A si pentru B? ca degeaba iti iei tu motor daca ai carnet numai de B sau invers...
masina pentru siguranta care ti'o poate oferi - dar totusi nu e chiar atat de sigura daca nu ai habar ce poti face cu ea
motor pentru adrenalina, senzatii tari si aceeasi siguranta ca si masina daca sti sa il folosesti pe deplin.
bafta

| Cherry56 a răspuns:

masina pentru ca dupa parerea mea Romania n-are sosele pentru a merge cu motoru (sunt multe gropi chiar si minuscule care pot provoca accidente grave) si pe langa asta in cele mai multe cazuri un motor costa mai mult decat o masina... in plus cand vine iarna stai in caldura in masina sau poti lua bagaje sau persoane multe cu tine tongue

| Shuellen a răspuns:

Daca parintii tai au masina tu iti poti alege motocicleta. E foarte buna in trafic caci te strecori usor printre masini, dar de-o parte e si foarte periculoasa pentru ca la cea mai mica greseala te poti rasturna cu ea, sau la cea mai mica groapa. Dar pot fi si tampiti cu masini sau motociclete care te pot accidenta.

Daca parintii tai nu au masina alege masina! E buna si pe ploaie si vant si ninsoare si de altfel e si foarte utila(poti transporta diverse si multe persoane in ea). In ciuda faptului ca este mai mare si necesita mai mult loc, este mult mai sigura.

Eu as alege avionul caci s-a dovedit ca zborul este cel mai sigur mijloc de transportlaughing.

| shtephie a răspuns:

Masina happy

| bozioru a răspuns:

Mai, motoru este ceva deosebit cu care nu te mai saturi cand te plimbi, dar aici e si o parte urata rau...La motoare daca ai facut cea mai mica greseala, ADIO, nu trebuie sa faci tu greseala aceea, e de ajuns sa fie unu mai bezmetic si sa...
La masina e cu totul altceva fata de motor, dar e mult mai sigura.Iti recomand masina daca vrei sa ajungi la 25-26 de aniwinking

| DauRaspunsuriBunePeTPU a răspuns:

Masina big grin pentru ca motorul e mai periculos... vrei sa faci accident?

| unuPentruToate explică:

Adica in sensu care e mai folositoare, eu as prefera motoru, alti zic ca masina e mai buna, nu stiu ce sa aleghappy

| Lenorboy a răspuns:

Masina 100% asta e parerea mea mult mai folositoare decat motorul. Dar acum ramane la alegerea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Te rog, ia-ţi maşină dacă poţi, motorul e cam periculos pentru sănătate, nu mai zic de accidente, Doamne fereşte! Îţi vorbesc ca mamă de băiat, motorul e de vise rele! Pa, pa!