| Assassins a întrebat:

Heii... ce programe stiti de creiat jocuri gratis? funda!

Răspuns Câştigător
| sonicunleashed a răspuns:

GameMaker 8 Pro - http://www.megaupload.com/? d=76HF7CO7
Testat, merge perfect.Acest program nu poate crea jocuri de ultima generatie, dar poate crea atat jocuri 2D cat si 3D. Daca vrei sa creezi jocuri de ultima generatie in gen GTA, Call of Duty, Need For Speed etc. trebuie sa stii programare, daca sti, te descurci in C++, UDK etc.
PS : Tutoriale poti gasi foarte usor pe YouTube, pe site-ul oficial etc.

4 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Scuza-ma ca iti zic, dar cineva care nu e in stare sa scrie corect o fraza de 9 cuvinte, nu e in stare nici sa "creieze" un joc.

| death a răspuns:

Pentru partea de programare, cred că poţi găsi C++ gratuit pe undeva, dar, pentru partea de grafică, ai nevoie de engine-uri 3D care costă foarte mulţi bani. Poţi să programezi grafica din limbaj, dar să nu te aştepţi la cine ştie ce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce fel de joc te gandesti?
si ce experienta ai avea in asa ceva indiferent ca e programare sau mod 3d?

| DrillOne1 a răspuns:

UDK - Unreal Development Kit... scrie in google... si e gratis!