| bobcubob90 a întrebat:

Hey. Am un Renault Scenic I din 2003 motor 1.9 diesel. Azi am intampinat niste probleme. In relanti masina cu acceleratia la podea nu trece de 2000 de turatii si daca bag in viteza si vreau sa plec imi moare motorul. Am reusit sa ajung acasa prin simplu fapt ca am apasat acceleratia la maxim in relanti si dintr-o data s-a desfundat si a mers. Stiti cumva de la ce poate sa fie?

1 răspuns:
| Celcareajuta a răspuns:

Daca e echipata cu DPF, e cel mai probabil din cauza lui. E o caruta de bani sa il inlocuiesti...