| elynasv a întrebat:

Hey, daca ma puteti ajuta putin, dau funda! Am un fiat punto din anul 2000, motor 1242, benzina, 5 usi, servo directie, airbag, esp consum foarte putin,. normal stiu ca este Euro 3, dar se poate sa fie Euro 2? zilele astea merg la Rar dar, as vrea sa-mi spuna cine stie e Euro3? taxa la Euro3 e in jur de 600 de euro iar la euro2 jale 1200 euro aproape.Va astept cu raspunsuri!

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Da este euro 3 modelul din 2000 dar exista si fara catalizator care sunt euro 2 chiar si modelele din 2003, desii au fost foarte putine modele fara catalizator, de obicei cele facute pentru Afica se fac fara catalizator si nu le gasesti la noi!

| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns:

EURO 3! Fiat Punto pe euro 3 auto,... Fabricat: 2000, Combustibil: Benzina.winking

| JustCosmin a răspuns:

Verifica seria motorului tau, si daca ea corespunde cu vreuna din astea, atunci e EURO3:
1. PUNTO 5 usi: cod motor 188A4000; Cmc:1242; kW:44; 155 km/h; CV:5H
2.PUNTO 5 usi: 188A5000; 1242; 59; 172km/h; 5H
3. PUNTO 5 usi: 188A5000; 1242; 59; 165km/h; SA
date extrase de aici: http://www.rarom.ro/cs-uploads/Liste_euro3.pdf

| elynasv explică (pentru JustCosmin):

Am exact cum mi-ai spus la 1. daca e asa e euro3, tare m-as bucurahee hee) Multumesc mult!