| ashta a întrebat:

as vrea sa stiu cam cat ar costa de dat un polis la masina si daca dupa polis vopseaua se subtiaza! FUNDA

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Nu are nici o treaba iarna, se umplu zgarieturile masinii cu ceara de polishat si vopseaua devine mai lucioasa dar iarna se matuieste la loc nu prea rezista ceara la temperaturi scazute si umzeala. Costul depinde daca il faci la nea tagarta in coltul strazii sau undeva profesionist. Costa de la 100 de lei ceva facut neprofesionist si complet aiurea la aia care cica stiu pana la 200-300 de lei la cineva care chiar stie ce face si ce ceara sa foloseasca, ce tratamente sa aplice inainte si asa mai departe, care are si ceva scoala in domeniu in spate, pretul de la 200 la 300 variaza in functie de service-ul sau atelierul unde faci polisarea!

2 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Costă undeva la 100 de lei un polish, iar dacă ai vopsea bună, nu ai probleme, în schimb dacă ai din aia ecologică, se subțiază rău, plus că se dizolvă cu timpul.

| averde14 a răspuns:

MA nu este scump iar daca o polisezi e ca si cand iai face un tratament pentru vopsea si nu se subtiaza si iarna cand dai zapada jos o dai mai repede, sau cand se face acea gheata pe masina o dai numai decat jos.

Funda?