| dedy1999 a întrebat:

as vrea sa stiu daca alcoolul poate influienta cumva vocea? am inteles de la cineva ca o subtiaza, altul mi-a zis ca o ingroasa...

3 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Poate pe moment cand esti beat mort si vrei sa pari serios asa ca folosesti o voce idioata care spune tot despre starea ta din momentul ala.
Pe termen lung...nu stiu cum dracu' ti-ai da seama, vocea ti se modifica oricum.

| Wøodenpints a răspuns:

Depinde la care alcool te referi. Alcool poate fi spirtul tras prin pâine sau șampanie la 20j de milioane înghițitura.
De modificat nu iți modifică vocea, mai ales dacă ești tânăr.
Mulți soliști au băgat troscău în ei toată viața având în continuare o voce ireproșabilă.

| TeooEoo a răspuns:

Da, poate influienta vocea, dar nu se stie daca ti-o va subtia sau ingrosa... Bafta ( te-as sfatui sa nu bei, pentru iti face rau, numai rau )... Funda?