| Brix a întrebat:

Honda civic 2009 1. 8vtec sau subaru impreza 3(hatchback) 2.0 boxer?
Sunt indecis si as vrea parerea pasionatilor de aici.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. motoarele boxer sunt ceva mai deosebite. Am inteles ca au ceva probleme de fiabilitate ( nu ceva grav). Problema cu ele e ca sunt greu sa lucrezi la ele si anumite componente sunt mai costisitoare. Gen ai 2 curele de distributie, 2 chiuloase, etc. sunt si greu de accesat din pacate. Consumul e mare fiind si o masina 4wd permanent. In schimb cel 1.8 de la honda e un motor clasic si in opinea multora unul din cele mai reusite motoare aspirate. Am inteles ca si consumul e ok la el. Deci daca vrei fiabilitate si sanu ai probleme atunci du-te pe 1.8.

| xenon01 a răspuns:

Boxerele sunt cele mai praf, stricacioase si primitive motoare

| Whitesnake99 a răspuns (pentru xenon01):

Ba eu nu zic ca am avut...da tu sincer ai avut macar 1 ca sa poti declara asta? laughing sincer