| andrei099686086 a întrebat:

Imi da cineva link de la niste leduri smd de 12V? Doresc sa le pun la butoanele de la geamuri(laguna 2 2006)Cine imi da primeste funda!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Https://www.adelaida.ro/led-alb-12vdc-240mw-bolt-g4-of-led1g4w.html
SMD-uri cu alimentare directa la 12v, nu am gasit. Desfa intai butoanele, si masoara tensiunea care ajunge la ele; s-ar putea sa ai nevoie de SMD-uri normale, de 3.5v
Eu am facut moduri de genul la masinile putin mai vechi, care aveau becuri cu filament, si am montat led-uri de aici: http://www.mivarom.ro/catalog/product_info.php/led-3mm-12v-albastru-p-5184
Ca sa le fac sa imprastie lumina uniform, le slefuiam varfurile.