| eusebiu27 a întrebat:

Imi poate explica cineva etapele de vanzare a unei masini?

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

1. Incheierea contractului de vanzare cumparare.
2. Completarea rubricii "instrainat catre" de pe spatele certificatului de înmatriculare.
3. Radierea de la Directia Venituri a Primariei.
Optional se poate notifica DRPCIV pentru a nota in baza lor de date instrainarea autovehiculului.
Păstrează copiile documentelor masinii si ale celor de înstrăinare, nu se atie niciodata...

| RAY a răspuns:

Https://blog.autovit.ro/......la-masina/

dar mai bine te asiguri ca chiar e asa

| Martianulllll a răspuns:

1. Pui si tu cat de cat masina la punct, de preferat tipla;
2. O speli foarte bine, eventual daca iti permiti un detailing sau polish;
3.Cel mai mult, dupa parerea mea, conteaza pozele, incearca sa ai locatii si lumina cat mai buna;
4.Descrierea anuntului sa fie scrisa corect gramatical si complexa dar cu informatii utile;
5.Sa fii cat mai de treaba la telefon, pentru a castiga increderea clientului, eventual sa te recomande pe viitor daca vrei sa faci o afacere din vanzari de masini.