| mihaela_carstea a întrebat:

Imi poate explica si mie cineva care e treaba cu prioritatea de dreapta intr-o intersectie sa zicem in forma de cruce? Am inceput sa fac teste, am 17 ani si 9 luni si cum se termina cu caractina vreau sa ma apuc de scoala de soferi. Totosi, cand dau de intrebari cu desene pe tema prioritatii de dreapta mereu ma incurc. Va rog sa ma lamuriti. Multumesc.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu, te uiți la traseul pe care fiecare mașină vrea să-l parcurgă și abia după vezi cine are dreapta liberă sau nu, cine are stop și trebuie să dea prioritate la toate celelalte mașini șamd.

Răspuns utilizator avertizat
| tdy a răspuns:

Uita-te la clipurile primite de la xkronstadt ca sunt doarte bune. Si fa chestionare de pe site-ul asta.
https://chestionare.auto15.ro/categoria-b
Logic e sa citesti si toata cartea ca.
Daca faci toate chestioarele cu minim 25 de pe siteul de mai sus poti merge la sala fara emoții.
La mine in judet acest site a fost folosit de mine si alti 5 colegi din clasa. Toti care au facut chestionarele alea au luat sala din prima fara probleme. Succes!