| DragonSilver a întrebat:

Buna seara, sunt inscris la scoala de soferi si nu reusesc sa ma sincronizez cu instructorul atunci cand spune sa fac un viraj intr-o intersectie. de multe ori imi spune la dreapta unde eu sunt pe banda 2 si iau la dreapta. si de multe ori ma incurc...E o problema care o am fiind la 6 -a sedinta de condus.
Cum pot rezolva aceasta problema?

Răspuns Câştigător
| Nume2 a răspuns:

Deci stai sa inteleg. El iti zice ceva de genul "prima la stanga iar a doua a la dreapta" si tu faci stanga si doar atat? Pai daca iti explica cum ai scris tu aici, atunci te inteleg. Incearca sa-i explici unde te pierzi si de ce si poate remediati problema, daca nu, schimba instructorul. Poti fii penalizat destul de rau pentru astfel de greseli. Stiu pe cineva care a picat doar pe motivul " nu imi faci tu mie traseul "

8 răspunsuri:
| NameInUse a răspuns:

In regulament scrie clar ca masina de instructaj circula numai pe banda 1. Cand e libera, ia-o pe acolo.

| Nume2 a răspuns (pentru NameInUse):

Corect, dar mai sunt instructori pe care nu ii intereseaza aceasta lege si tine elevul pe banda 2, cred ca l-ar pune sa mearga si pe trotuar daca ar avea loc numai sa nu aiba trafic in fata.

| NameInUse a răspuns (pentru Nume2):

Atunci, ar trebui sa schimbi instructorul, poti primi puncte penalizare la traseu pentru chestia asta.

| DragonSilver explică (pentru NameInUse):

Ori nu explica el bine, ori se mai incurca, ori am eu emotii sau nu sunt destul de atent. ori nu inteleg ori nu ma invata el bine.

| Nume2 a răspuns (pentru NameInUse):

Desigur ca trebuie schimbat, din fericire nu am dat de astfel de instructor

| Nume2 a răspuns:

Daca te referi ca iti spune prea tarziu unde si in ce directie sa executi un viraj, vorbeste cu el sa iti spuna mai din timp. Explica-i de ce si sunt sigur ca o sa te intelega, pateam si eu la fel la primele 2-3 sedinte dar asa am rezolvat.
Daca iti spune din timp sa virezi la dreapta si tu faci virajul de pe banda 2, atunci e vina ta, ocupa mai din timp banda 1 pentru un viraj la dreapta

| Random123456 a răspuns:

Stai ca nu inteleg. In ce sens te incurci? Poti fi putin mai explicit? Am vazut ca iti spune la dreapta si tu o iei la dreapta...atunci unde e incurcatura?batting eyelashes

| DragonSilver explică (pentru Random123456):

Pai el imi spune sa iau la stanga si la dreapta, eu fiind in intersectie care duce stanga, inainte si dreapta. Ma bag banda 2 si iau stanga frumos si inainte... in loc sa iau stanga si dreapta. eu iau stanga si inainte. acolo ma incurc de multe ori. mi-e putin greu... mai ales ca uit de centrul imaginar. etc

| Nume2 a răspuns (pentru DragonSilver):

Deci stai sa inteleg. El iti zice ceva de genul "prima la stanga iar a doua a la dreapta" si tu faci stanga si doar atat? Pai daca iti explica cum ai scris tu aici, atunci te inteleg. Incearca sa-i explici unde te pierzi si de ce si poate remediati problema, daca nu, schimba instructorul. Poti fii penalizat destul de rau pentru astfel de greseli. Stiu pe cineva care a picat doar pe motivul " nu imi faci tu mie traseul "