| aloken a întrebat:

Salut! Imi puteti explica regulile intr-o intersectie nedirijata. Stiu doar atunci cand vreau sa virez stanga dau prioritate de fata, dreapta si stanga. Va rog daca imi puteti spune cui sa ii dau prioritatea cand virez la dreapta sau daca vreau sa merg inainte. Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, ai aici un filmulet interactiv explicativ cu prioritatea intr-o intersectie nedirijata :
https://www.youtube.com/watch?v=zGY8y21Zm1E

11 răspunsuri:
| Silwian37 a răspuns:

Sunt curios cum drwcu ți ai luat permisul?!?

| aloken explică (pentru Silwian37):

Nu am spus ca am luat permisul

| NoName53552 a răspuns:

Te rog spune-mi ca n-ai permis...

| aloken explică (pentru NoName53552):

Nu am mentionat ca am permis

| NoName53552 a răspuns (pentru aloken):

Păi atunci de ce te intereseaza?
Dacă vrei sa dai de permis atunci o sa înveți

| aloken explică (pentru NoName53552):

Vezi-ti de treaba. Era o simpla intrebare. Nu stiu de ce te frustrezi atata.

| NoName53552 a răspuns (pentru aloken):

De aia ca oamenii iau permisul și nu stiu cum sa procedez într-o intersecție
Ok, tu nu ai permis dar daca nu ai atunci de ce te intereseaza?

| NoName53552 a răspuns (pentru aloken):

*procedeze

| aloken explică (pentru NoName53552):

Pur si simplu pentru pura mea cultura legata de legislatia rutiera.

| NoName53552 a răspuns (pentru aloken):

Dar dacă n ai permis și nu circula cu niciun vehicul(nici cu bicicleta) atunci de ce te ar interesa?
Raspunsul tau este o prostie
Asta nu e cultura...
Putea-i sa cauti pe google despre asta da nu, tu trebuie sa enervezi oameni pe TPU cu întrebări din astea...
Sper ca n ai permis și nu circuli nimic în oraș și pe drumurile astea mai aglomerate

| NoName53552 a răspuns (pentru aloken):

'circuli