| stefi_3128 a întrebat:

Imi puteti spune cat consuma un opel astra g 1, 6 din 2002

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

La mers normal cam 7-8 in oras si 5 afara, dar depinde si daca e lasat motorul ca poate fi din 2002 dar la 5000 de km, poate fi foarte uzat si sa manance mai mult, si depinde si de cum mergi cu el si cum stii sa mergi, si daca sunt rotile echilibrate, si cauciucurile ok, eu ti-am spus ca atat mananca daca e o masina ok si mergi cu ea ok!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vreo 5 litri la 100km facuti depinde cum o calci la pedala.

| razzvan27 a răspuns:

Daca 1.4 twinport se duce la 6 litri, 1.6 nu are cum sa ia 5 happy cam 7-8, depinde cum si cat ii dai big grin