| JustKiddingBitch a întrebat:

Imi puteti spune va rog aproximativ cat ar costa benzina de la Cluj Napoca pana in Bucuresti?

Răspuns Câştigător
| Alexxxaa1010 a răspuns:

De exemplu daca faci 100 de km cu 7 litri de benzina, ar fi : 7(km)x4.75(L de benzina)=33.25 ( 33 de lei si 25 de bani, iti ajunga sa mergi 100 de km, in cazul in care masina ta ar consuma 7%) de la Cluj la Bucuresti sunt undeva la 450 de km, asta ar veni undeva la 200 de lei, aproximativ. Poti calcula si tu in functie de consumul masinii

7 răspunsuri:
| Alexxxaa1010 a răspuns:

Depinde ce masina e, cat consuma.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

25 de lei

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ar trebui sa ghicim noi ce masina ai si cat consuma? Ca una e sa mergi cu un Hummer si alta e sa mergi cu un VW Polo.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Alexxxaa1010):

Lingi pe jos pentru o funda? Ah, nu, esti noua. Lasa ca ai timp sa te saturi de idioti aici.Ah, te rog sa ma scuzi, observ ca de fapt vrei sa ingrosi randul lor. Unde ai invatat aritmetica?

| Alexxxaa1010 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Nu-mi pasa de fundele nimanui, daca stiu ceva raspund. Cu ce m-ar ajuta?
Nu te-am jignit, nu ti-am spus absolut nimic. Ar trebui sa faci la fel, matematica mea e mult mai buna decat gramatica ta. Revizuieste-ti comentariul!
Ah, inca ceva, nu sunt noua, dar n-am ce sa justific in fata ta.

| Alexxxaa1010 a răspuns:

Referitor la comentariul meu, acei 200 de lei i-am aproximat, dupa cum am scris, citez:"200 de lei, aproximativ". Pentru ca n-am de unde sa stiu cat combustibil consuma masina ta. La calculul pe care l-am facut, cu 7%, atunci pretul benzinii la 450 de km este 150 de lei. (149, 63)
Doream sa clarific unele lucruri pentru unele persoane care-si baga nasul.

| Alexxxaa1010 a răspuns (pentru Alexxxaa1010):

Benzinei**