| anonim_4396 a întrebat:

In cat timp se incalzeste un motor diesel iarna? Ex -10 C [Doresc seriozitate si fara glume]

Răspuns Câştigător
| DaniTDCI a răspuns:

Eu iarna imi pornesc masina cu 5 minute inainte sa plec, dupa vreo 10 minute incepe sa imi bage caldura.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Doresc seriozitate si fara glume"

ce motor, la ralanti sau cum? ...serios, dă-ne toate datele neceare

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Asteaptă pîna la iarna si vei vedea, acum e vara mergi la marelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti dai seama ca depinde de motor. Mai mult de 20 minute nu trebuie sa astepti, de obicei 2 minute pentru o masina fara probleme.

| Gligore2000 a răspuns:

La mine nici dupa 25km parcursi cat fac pana la munca nu ajungea apa la 90 de grade.Caldura baga dupa vreo10km.
Cu benzinara in 2 km aveam apa la 90 si caldura inauntru.