| Dany008 a întrebat:

Legea iti da voie ca o caroserie care a avut la baza un motor pe benzina si a fost ulterior schimbat pe diesel?
deci un bmw seria 5 a avut motor pe benzina si a fost schimbat si motorul pe unu diesel
daca cineva a facut asa ceva cat la costat sa trancsrie motorul?
rog seriozitate!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se permite, taxele sant mari o sa vezi tu nu stiu sincer pretul pentru ca eu ma ocup cu camioanele... poti sa te informezi cu un mecanic.

| Angel0 a răspuns:

Se poate.
Cu spaga cu tot m-a costat undeva la 20 de milioane.
Trebuie sa folosesti motor original care a fost montat si de fabrica pe modelul tau de caroserie ca sa nu mai fie nevoie de omologare.

| 0rlando a răspuns:

Dacă motorul de schimb are seriile în regulă și acte de proveniență, nu ar trebui să ai nici o problemă cu cei de la RAR.
Costurile, nu le cunosc, dar probabil destul de mari.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil ti se permite, daca faci toate actele necesare la RAR, dar nu vad scopul la ce ai vrea tu sa faci, costurile cred ca sunt foarte mari

| viotedy a răspuns:

Trebuie sa intrebi la RAR, dai un telefon.sau cauta la-www.rarom.ro.

| Mariussss14 a răspuns:

Nu prea cred ca ai voie ca in talon scrie Benzina iar tu ai motorul Diesel...