| gab0ru a întrebat:

In ce zi este deschis targul auto din Iasi si in ce zona a orasului?

1 răspuns:
| G30rGe a răspuns:

Stiu ca sunt persoane din localitati si judete invecinate care doresc sa ajunga la Iasi la targul de masini pentru a-si vinde masina, pentru a cumpar una noua (vorba vine noua) sau de ce nu, doar pentru a se uita sa vada care sunt preturile. Eu cand am fost in aceasta situatie.

unde este targul de masini din Iasi (pe net am gasit tot felul de pareri cum ca ar fi si pe la careffour era unul)

EI bine, targul de masini de la Iasi este fix langa Selgross. La Selgross puteti ajunge cu un autobuz (imi scapa exact numarul, insa puteti intreba de la toneta de unde cumparati biletul). Daca mergeti cu masina personala, Duminica este mai greu cu locurile de parcare. Eu personal o las in parcare la Selgross.