| anonim_4396 a întrebat:

Care zona este considerata centrul orasului Iasi?

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Zona Lapusneanu-P-ta Unirii e centrul comercial, iar zona Palatul Culturii-Mitropolie, centrul civic.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Zona centrala a Iasului cuprinde, complexul hotelier Moldova, teatru national V.Alecsandrii,biserica Trei Ierarhi, Catedrala Metropolitana, Palatul Culturii, Casa Dosoftei si impunatoarele bulevarde Independentei si Stefan Cel Mare.

| Drauzy a răspuns:

Zona centrala a iasului?hee hee) este data chiar de denumirea cartierului "Centru" zona cuprinde... Piata Uniri unde se afla hotelul Traian; restaurantul Astra si Hotel Unirea, Moldova Mall; Hala Centrala; Hotel Moldova; Palatul Culturi;

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Piata Unirii si Stefan cel Mare(unde e Mitropolia)

| pysysexyshyrea a răspuns:

DepindeDEzona