Întrebare recomandată | Costin1996 a întrebat:

In codul rutier sau in legislatie pot afla ce accesorii pot pune/nu pot pune la masina? Sau pe direct ati vazut cum sunt in SUA unele masini au "coarne" pe capota.Este legal asa ceva la noi?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai voie sa pui orice accesoriu atat timp ca e omologat rar. nu ai voie sa lipesti pe masina nimic din ce ar chimba culoare, ar acoperi caroseria sau ar bloca campul vizula cu mai mult de 20%

2 răspunsuri:
| AgathaRo a răspuns:

Becuri albastre, folii pe caroserie nu are voie sa depaseasca 30% din suprata (tablaria) masinii. Orice ai monta ai nevoie de omologare.Folii pe geamuri si acolo ai o anumita transparenta si sa fie omologata.

| danutyqwe a răspuns:

Nu poti pune coarne masinii. happy Nici macar la claxon sau faruri nu ai voie sa umblii happy. Ai nevoie de aprobari si pentru folia ce o poti aplica pe geamuri...