| Drifterx500 a întrebat:

In curand o sa-mi iau Dacia Solenza 1. 4MPI si vreau sa stiu daca e posibil sa fac tester diagnoza auto pe masina...
Cat costa un tester diagnoza auto? Am laptop, dar nu stiu de care tester sa-mi iau, recomandati-mi cateva va rog!
Multumesc!

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Pentru acasa iti ajunge un tester bluetooth la 50 de lei. Testerele adevarate nu isi merita banii daca nu le folosesti in scop profesional, de banii de tester iti iei o masina mai buna.

| sierra1 a răspuns:

Dacia Solenza 1. 4MPI - ce să mai testezi de ea? Dacă merge, se numește că ai făcut deja o afacere bună!

| Drifterx500 explică (pentru sierra1):

Nu m-am gandit la asta, dar ai dreptate.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. Nu cred ca masina are atatea dotari/ electronica cat sa merite un test. Motorul ala e cam indestructibil. Deci daca masina e intretinuta, motorul suna frumos si nu e ruginita de vai de ea atunci merita.

| Drifterx500 explică (pentru ClaudiuM1997):

Am auzit ca e cam indestructibil, sa verific ceea ce ai zis stiam deja, doar ma gandeam ca poate merita un tester la asa ceva, dar ai dreptate, nu mai iau.