| MariusF23 a întrebat:

In seara asta am avut neplacerea de a primi o minunata amenda de viteza. Cum pot plati prin ghiseul.ro? Ce taxa trebuie sa aleg?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Asta indică că nu respecți regulile de circulație. Mergi luni la A.N.A.F. și plătești direct la ghișeu sau la primărie.
Pa, pa.

| MariusF23 explică (pentru Legiuitoarea):

Respect regulile de circulatie, dar nu stiam limita de viteza pe un anumit segment de drum. Acum o stiu.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru MariusF23):

Bună.
Prin respectare se prezumă că știi!
Pa, pa.

| ȘefuLaValută a răspuns:

Dupa 3 ani amenzile se sterg.Adica pe 23 Decembrie 2017 nu mai ai nimic de platit

| MariusF23 explică (pentru ȘefuLaValută):

M-am gandit si eu la asta. Dar s-a schimbat treaba incepand cu 2014... Ma executa silit ANAF-ul daca nu imi platesc amenda, trimite somatii de plata, pot fi judecat, etc. Prefer sa nu... Am gresit, am recunoscut, platesc.