Întrebare recomandată | kazaryon a întrebat:

In urma cu cateva zile am spalat masina mea de culoare cu o perie rotativa. In urma acestui proces a ramas o densitate de puncte de culoare neagra atat pe vopsea cat si pe geamuri. Am incercat sa scap cu detergent, cu sapun lichid, apa calda...etc insa acestea nu s-au luat. Am incercat cu triumf, acestea dispar insa imi matuieste vopseaua, plus ca raman dungi acolo unde am dat cu solutie.

Mentionez faptul ca acea perie rotativa a fost folosita pe o masina de culoare neagra si e posibil ca punctele sa fi ramas ori de la perie ori sa fie puncte de vopsea.

Ofer FUNDA celui ce imi ofera o solutie.

3 răspunsuri:
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Pune benzina pe o carpa moale din bumbac si incearca prima data pe geamuri, apoi pe vopsea! Nu incerca sa apesi foarte tare, ai vopsea metalizata? Oricum dupa spalare va trebui sa-i tragi un polish!

| ionescuandrada2000 a răspuns:

Cred ca, cu benzina

| ionescuandrada2000 a răspuns:

Alta data du masina la spalatorie.