| Girly97 a întrebat:

Intentionez dupa obtinerea permisului de conducere sa ma duc cu tatal la tara pentru continuarea pregatirii, insemnand parcurgerea a aproximativ 250km inclusiv conducerea pentru prima data pe autostrada.
O astfel de calatorie ma va ajuta sa fiu mai independenta in condus intr-o singura zi?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O sa capeti putina experienta dar iti trebuie mai mult. Abia dupa cateva mii de km parcursi, in conditii diferite, poti spune ca ai ceva experienta in condus.

| darrio2007 a răspuns:

Da, capeți experienta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Un drum de 250 km pentru un incepator poate fi foarte obositor. Eu zic sa nu te arunci la un asa drum din prima. Si nu pe autostrada

| carevaescu a răspuns:

Recomand sa faci cat mai multe drumuri sa prinzi experiență. La început, evita autostrada pe cat posibil, pana simti ca stapanesti masina in totalitate.

Orice mica greseala pe autostrada poate avea un rezultat catastrofic din cauza vitezei mari.

| 120bulevard a răspuns:

Absolut, cu cat conduci mai mult cu atat mai multa experienta o sa capeti la volan, 250 km sunt doar incalzirea dar este un debut bun.