| extremer11 a întrebat:

Intrebare pentru cei ce au mai multe cunostinte in domeniul auto

Deci, am un Sandero Stepway 2019, cumparat nou din reprezentanta in decembrie 2020. Doar ca am observat ca la partea de infotainment, nu am optiunea de redare video, adica sa ruleze si videoclipuri, ci doar audio si atat. Am sunat la cei de la reprezentanta, dar mi-au spus ca nu se poate face niciun fel de upgrade. Totodata, am inteles ca ar exista niste programe pe care, daca le instalezi pe masina, iti pot instala si functia de redare a videoclipurilor. Voi ce parere aveti? Se poate face un astfel de upgrade? Si daca da, ce program trebuie folosit mai exact?

3 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Producătorii de sisteme auto de infotainment nu au voie sa lase să ruleze video pentru a nu distrage atenția șoferului de la drum.

| MihaiSpeedster a răspuns:

Dar de ce ai vrea așa ceva? La naiba, te uiți la video pe bord și nu vezi tirul care vine spre tine, mori deampuIea pentru asta…

| Mihai0101 a răspuns:

Nu stiu daca vei gasi un asemenea program ele vin din fabrica asa ar fi nevoie de modificarea softului rescriere si depinde poate displayul tau nu suporta video probabil si de aceea nu se poate instala un program in sensul asta.Va dati seama ca este totusi este un display ieftin e ceva normal pentru o dacie incercati sa vorbiti direct cu un electrician poate stie el mai multe poate chiar un display de pe renault.