| Nicolae05 a întrebat:

Pareri Dacia Sandero stepway vs Opel Astra?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In locul lor uitate la un renault megane. Asa naspa cum arata dar e masina destul de fiabila. Se poate & clio dar e masina de femei... mie imi place designul la modelul vechi pana in 2018 - 2019 cred misto masina acum nu e mare lucru. In locul la alea care le.ai mentionat prefer sa merg cu bus decat in asa ceva

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sandero 2018 cu motor dci/tce, vs Astra F 1995, 1.4 16V si butelie de gaz?
Fa niste precizari, ca Astra se face de aproape 30 de ani, cu multiple motorizari, iar Sandero are si el 2-3 generatii.

Un lucru e cert, nici Sandero nou nout nu poate fi la fel de stabil si antifonat precum orice Astra.
Tinuta de drum a Opelurilor depaseste masini mai de doamne-ajuta, cu Dacia nici nu are sens sa le compari.
Fiabilitatea pe benzina e mai ok la Dacia/Renault, dar la diesel, Opel sta foarte bine (cu parteneriatele Isuzu/Fiat), pe cand dci-urile sunt bors.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Ca fiabilitate sandero e mult mai ok decat opel astra. Daca totusi vrei ceva confort atunci m-as duce pe un Renault Megane 3.