| stiby a întrebat:

La cat se face distributia la renault megane 2 1.6 benzina?

Răspuns Câştigător
| seoguard a răspuns:

Stiu din spusele unor mecanici ca nu exista un numar fix la care se face distributia, caci sunt mai multi factori care pot influenta aceasta actiune. Poate sa fie max. 80. 000 dar pentru conditiile actuale din Romania, maj. la 50-60. 000 ajung sa intreprinda aceasta actiune.

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| forzasteaua a răspuns:

Cam 50-60. 000 km dar mecanicul iti va spune daca e timpul sau nu(adica daca e sau nu nevoie)

| Sofer a răspuns:

Se schimba la 60.000 km sau la 4 ani.

| Costy_2798 a răspuns:

60. 000 km

| grst a răspuns:

Eu am un megane 2 1, 4 16v 2005 si am facut distributia la 70000 si toate piesele schimbate erau in stare relativ buna...