| Iustin15 a întrebat:

La categoria A pot conduce orice tip de motocicleta, indiferent de puterea motorului etc? Si ce imi trebuie ca sa pot lua permisul din aceasta categorie?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, poti conduce orice tip de motocicleta daca ai cat A.

Trebuie sa ai minim 24 ani sau minim 2 ani vechime in A2, sa faci scoala si sa dai examenele

| DataSoft a răspuns:

Da poti conduce ori ce tip de motor indiferent de putere.
Ce trebuie si la categoria B. sa fi absolvit cursurile unei scoli de soferi pentru categoria A si sa promovezi examelele teoretic si practic pentru categoria A