| adrarobert221174 a întrebat:

Daca am avut permisul categorie CE suspendat in România și a trecut perioada de suspendare Pot conduce in Germania cu permisul categoria B sau permisul categoria C? Si daca acestea mai sunt valabile dupa ce am terminat scoala la categoria CE

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se pare ca si tu, ca si altii, crezi ca se suspenda permisul si aceasta nu este adevarat, se suspenda dreptul de a conduce, asa ca nu mai poti conduce legal cu nici o categorie.
De altfel ma mir si nu inteleg cum de ai mai multe permise, cel putin in Romania ai un singur permis de conducere si pe acesta sunt trecute toate categoriile obtinute.