| Eugeniusu a întrebat:

La cati km trebuie schimbata distributia pe curea. Motor 1.9 TDI

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

De obicei producătorul kitului recomanda intervalul de schimb. Cel din cartea de service este bineînțeles pentru piesele de origine.
Nu am auzit pana acum de intervale sub 60.000 km, vine a zis 40.000 a exagerat. Eu ce am văzut pana acum sunt 60-90.000.

| sierra1 a răspuns:

Eu am VW 1.9. tdi de peste 10 ani și meșterul mi-a zis ca la 40 mii e ok. Așa și fac.

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns (pentru Ionut1492):

Posibil, dar și masina mea are peste 10 ani

| Începătorul988 a răspuns:

Salut. 50/60.000