| TataLeu a întrebat:

La cati km trebuie schimbata distributia?

Răspuns Câştigător
| akhenaten a răspuns:

60 000 km auto distributie pe curea
120 000 km auto distributie pe lant

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Uzual se schimba la 60.000 de km. Nu ar trebui sa conteze tipul masinii, eventual marca curelei si a rolelor.
La cele pe lant, se schimba cand incepe sa faca zgomot, ceea ce foarte rar se intampla inainte de 300.000 km.

| PaulCCraciun a răspuns:

Eu stiam ca la 60.000, dar trebuie sa specifice astfel de treburi in cartea tehnica a masinii.

Răspuns utilizator avertizat
| KooSs a răspuns:

La 50.000 de km daca nu ma inselbig grin

| NONAME077 a răspuns:

La 50.000 de km

| Alex_Mirea_1986 a răspuns:

40k pana la 80k in functie de tipul masinii. poti gasi usor aceasta informatie pe forumul marcii masinii tale.