| dottoRe a întrebat:

La cati N.m se strang cilindrii unui Vw Käfer (broscuta)?

Reglaj tacheti admisie si evacuare.

Cred ca imi trebuie un raspuns de la un mecanic auto, dar cine stie poate gasesc pe cineva competent.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ai ce strange la cilindri.Te referi la chiulasa.Mergi la un service.Chiulasa se strange intr-un anumit mod.Nu este o treaba de amator.

| dottoRe explică (pentru darrio2007):

Nu fac eu treaba asta, intreb pentru cineva care se pricepe dar nu stie exact datele acelea pe care le-am mentionat.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Intra pe un site destinat broscutelor, sau macar masinilor clasice.
www.classiccar.3xforum.ro
Un mecanic iti poate rezolva problema, chiar daca nu e specializat in masini clasice, insa e mult mai bine sa mergi doar pe o 'retea' de meseriasi care vad asa ceva cel putin saptamanal. Un mecanic nascut in '80 poate n-a apucat nici sa circule cu o Dacie, se uita la carburatoare ca la rachete.

| dottoRe explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu fac eu treaba asta, intreb pentru cineva care se pricepe dar nu stie exact datele acelea pe care le-am mentionat. Oricum multumesc pentru site.