| anonim_4396 a întrebat:

La ce trebuie sa fii atent atunci cand cumperi o masina sehond hand?

7 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

În momentul cand va-ti hotarat ce masina trebuie sa cumparati, impreuna cu vanzatorul mergeti la un atelier de reparatii auto si solicitati contracost verificarea autovehicolului din toate punctele de vedere, in urma acestei evaluari cumparati masina.

| lifeForJesus a răspuns:

Sa nu fie furata. big grin

| Brotacelu a răspuns:

Pai la mai multe lucruri:
Tabla sa nu fie atinsa de rugina
Pragurile la fel, sa nu fie atinse de rugina
vopseaua sa fie aceeasi p toata suprafata masinii
Rulmentii
Daca are joc volanul
Franele sa tina bine
instalatia care se poate vedea la motor sa nu fie carpita
cum merge motorul[daca "mananca" ulei]
unghiul de fuga

sunt multe chestii la care sa te uiti

| dragosh a răspuns:

Cam la tot, fiindca de obicei prezinta defectiuni foarte bine mascate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa ai mare grija sa mearga... sa mearga singura (adica neimpinsa)hee hee

| buburuzaucigasa a răspuns:

Dupa parerea mea... la tot.