| WayhaughtK a întrebat:

La examenul auto, politistii au un traseu prestabilit?
Sau cum?
(Oradea in special)

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu au un traseu prestabilit, depinde de preferinta fiecarui politist, putand alege strazi care le plac lor, sau un traseu mai lung, daca au mai multi cursanti in masina, pe care trebuie sa-i examineze, cate 30 minute, schimbandu-i.

| siriusblack98 a răspuns:

Uite nu stiu cum este la voi dar in Giurgiu cel putin au un traseu stabilit cu singura conditie ca pe unii ii mai pun sa faca o parcare sau o intoarcere unde le vine lor ideea.

| danutzu96 a răspuns:

In unele locuri, da, multi politisti isi stabilesc un traseu pe care merg cu elevii. Asta nu inseamna ca nu poate schimba putin (sau mai mult) traseul cu unii elevi. De exemplu, in Bucuresti fiecare politist striga elevii pe care urma sa ii examenize si apoi spunea punctul de pornire(si sosire, sosire daca nu te pica. ). Traseul era cam acelasi cu toti elevii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu au un traseu prestabilit. Timp de 30 de minute te pun să mergi oriunde vor ei în momentul respectiv. Practic improvizează, și așa e cel mai corect. Dacă ar avea un traseu stabilit dinainte, l-ar învăța toți pe dinafară.

| Nonolita a răspuns:

E prestabilit doar pana la iesirea din curte happy la mine. In rest, cum au chef in acel moment. Si... au cateva variante.