| Sam34s22 a întrebat:

Care este punctajul minim de greseli la examenul auto la traseu?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform Ordinului MAI nr.268/2010, cu md. si compl. ulterioare, citez:
"ART. 21.(1) Candidatul care cumulează cel mult 20 de puncte de penalizare în timpii prevăzuţi la art. 19 este declarat admis la proba practică."
  (2) Candidatul care a depăşit punctajul maxim de penalizare înaintea expirării timpilor prevăzuţi la art. 19 este declarat respins."
Greselile punctate si punctele pentru fiecare le gasesti in anexele la acest ordin.

| Pool77 a răspuns:

Pana la 20 de puncte poti face.
La 21 te-a picat.
Daca nu acorzi prioritate ai 21 de puncte din start, tot 21 daca politistul intervine si pune piciorul pe frana.

| dolceromania a răspuns:

22 esti picat.

| Saltbae a răspuns:

Traseu:
0 greseli = 0 puncte
Maxim 20 puncte = ADMIS
Peste 20 puncte = RESPINS

Sala:
26 intrebari in total
Minim 22 raspunsuri corecte = ADMIS

| Simplegirlbb a răspuns:

200 euro