| clarion a întrebat:

La expirarea perioadei de suspendare a permisului trebuie sa ma duc sa ridic permisu de la politie ...trebuie sa am platita amenda? adica sa ma duc cu chitanta sau pot so platesc alta data. am primit suspendare pe 60 de zile. inca nu am platit amenda primita pentru neacordare de prioritate.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa platesti amenda si apoi te duci, la expirarea suspendarii, sa-ti ridici permisul. Numai bine!

1 răspuns:
| Zenithf a răspuns:

Normal ca trebuie sa platesti amenda mai intai. Si din cauza ca au trecut (mai mult de 2 saptamani, sau cat o fi termenul) este posibil sa trebuiasca sa platesti si ceva penalitati.