| kazaryon a întrebat:

La peugeot-ul meu 307 1.4 HDI mi s-a aprins martorul la combustibil deși in rezervor exista motorina. De asemenea nici nivelul combustibilului nu imi este indicat, acul ramanand in aceeasi pozitie cand pun contactul si pornesc motorul. Am incercat sa resetez computerul de bord insa problema persista. Am trecut si pe la statia peco insa nimic nu s-a schimbat.
Ati mai intampinat aceasta problema? Ce rezolvare ati gasit? Ce solutii imi sugerati?

1 răspuns:
| OldSoul a răspuns:

Fie "plutitorul" e defect fie ai problemele cu circuitul respectiv.