| Alex363839 a întrebat:

La un audi a4 b7 2.0 140 este normal să nu meargă mai mult de 80 km/h dacă are filtrul de particule înfundat 35%, sau să fie din alte cauze?

2 răspunsuri:
| ValentinMihai78 a răspuns:

Mai are puțin și explodează motorul. De cât timp mergeți așa nu ați fost la nici un service auto?
Limitarea la 80 km/g este dată de calculatorul de bord care a sesizat o avarie majoră, probabil la bord apare ceva și astfel încearcă să prevină o avarie majoră.

| ItsMePsychzor a răspuns:

Am pățit ceva asemănător din cauza actuatorului care nu îi dădea voie turbinei să meargă în parametrii. Am scăpat ieftin. 600 de lei cu tot cu mâna de lucru.