| anonim_4396 a întrebat:

La un golf 4 cu casetofonul original daca ii pun un modulator fm dinacela care il introduci in bricheta auto si in care introduci un stick si imi cumpar de exemplu niste boxe in valoare de 300 lei credeti ca se va auzi cat de cat tare ? nu vreau sa dardaie tabla,ci doar sa se auda un pic mai tare decat cum s-ar auzi cu boxele originale . va multumesc

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Boxele au nevoie de un amplif dacă vrei putere mai mare, cum a zis şi colegul - modulatorul nu are treabă cu mărirea puterii lanţului audio.

| push2gl a răspuns:

Depinde cat scoate casetofonul si puterea boxelor, nu conteaza modulatorul