| YTBDrawingBase a întrebat:

Lista completa masini BMW.
Vreau sa stiu tot ce a scos BMW, multumesc :]

Răspuns Câştigător
| Alex007xD a răspuns:

Salut, poti verifica aici: http://www.bmwism.com/all_bmws.htm
Pe langa BMW-uri, BMW a construit numeroase motoare pentru masini sportive, cum ar fi Mercedes Benz SLR, McLaren F1.
BMW a construit in Anglia singura bucata de Rolls Royce Conquistador, care are peste 500 CP si o avere de aproape 1.000.000 euro. BMW a construit insa in anii 90 numeroase Range Rover-uri, ALPINA si MINI-uri. Din anii 95, aceste marci isi construiesc singure masinile, dar marcile apartin BMW-ului.
Mult noroc!

1 răspuns: