| AlexandruX21 a întrebat:

Vreau si eu o lista completa cu toate viciile.

8 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Ce e viciu la unii e divin la altii, mai ales in culturi diferite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viciile cui?

| KronstadtResurrection a răspuns:

Eh, daca vrei, noi nu ne putem opune.

| Gabriela_Serban_Si_1995 a răspuns:

1. Femeile 2.Alcoolul 3. Drogurile/tigarile 4. Masinile, 5. Jocurile 6. Cafeaua. Funda te rog.

| AlexandruX21 explică (pentru Gabriela_Serban_Si_1995):

De ce ar fi masinile un drog?

| Gabriela_Serban_Si_1995 a răspuns (pentru AlexandruX21):

Viciu nu drog

| AlexandruX21 explică (pentru Gabriela_Serban_Si_1995):

Viciu scuze, de ce ar fi masinile un viciu?

| sandaaa a răspuns:

Pi depinde de cel fel de vicii vorbesti. pot fi vicii ''sanatoase'' sau vicii care fac rau. de exemplu cele benefice ar fi:
-Pauzele lungi şi dese cresc productivitatea la locul de muncă.
-Două tablete de ciocolată pe zi duc la scăderea nivelului de stres.
-Mai mult, "dulcele" ajută la scăderea tensiunii arteriale, reduce riscul infarctului miocardic şi incidenţa accidentelor vasculare cerebrale.
-Cafeaua de dimineaţă este un alt viciu cât se poate de sănătos. Cafeaua are un conţinut bogat de antioxidanţi, care acţionează asupra organismului şi limitează distrugerea celulelor.
iar acele vicii care pot sa te traga mai mult in jos ar fi alcoolul, tutunul, jocurile de noroc si drogurile. cu siguranta nu aceasta este lista dar acestea sunt cele mai intalnite. sper sa-ti fie de folos raspunsul meu.