| Dragos636 a întrebat:

Luni ma inscriu la scoala auto, dupa cat timp se pot incepe cursurile?

Răspuns Câştigător
| Iunix a răspuns:

După ce te înscrii, doamna de acolo o să-ți zică când și la ce oră se vi. Cel mai de vreme le poți începe de marți și cel mai târziu de săptămâna viitoare. Vei face 2 săptămâni de legislație, 2 ore pe zi și cu totul, cursurile de legislație pentru 2 săptămâni costă aproximativ 200 de lei. La sfârșitul legislației vei da un test, adică un chestionar auto. 24 de întrebări, trebuie să răspunzi la minim 22. După îți alegi un instructor auto cu care vei face minim 30 de ore de condus ( 15 ședințe de câte 2 ore fiecare ).

2 răspunsuri:
| LegoLegolas a răspuns:

Depinde de scoala. Eu m-am inscris lunea si in aceeasi saptamana am facut si teoria.

| OAly a răspuns:

Depinde de instructorul auto. Poti incepe la prima intalnire cu el.