| Vasile323 a întrebat:

Ma pot reprograma la traseu dacă am picat examenul auto sau trebuie sa aștept 16 zile?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti reprograma doar dupa 15 zile libere, de fapt 16 zile, conform Ordinului MAI nr.268/2010, cu md. si compl. ulterioare, citez:
"(3) Candidaţii declaraţi «respins» la proba practică pot fi programaţi pentru susţinerea unei noi probe după o perioadă de cel puţin 15 zile, cu achitarea taxei de examinare şi prezentarea dovezii care atestă efectuarea a cel puţin 6 ore suplimentare de pregătire practică într-o şcoală de conducători auto autorizată. Modelul dovezii este prevăzut în anexa nr. 9."

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sau vb cu razvan laughing

| anamariarot a răspuns:

Din câte știu eu, treaba asta e valabilă doar dacă ai picat sala. În schimb, dacă ai picat traseul, trebuie să mai faci niște ore de condus și abia apoi să te reprogramezi.

| Alexandru250201 a răspuns:

Trebuie sa astepti 16 zile

| Nume2 a răspuns:

Eu stiu ca trebuie sa mai faci minim 3 sedinte ( 6 ore ) de condus dupa care trebuie sa te reprogramezi. Insa nu mai devreme de 15 zile.

| Marius_Madalin_1991 a răspuns:

Ok astepti.16 zile dar sunt zile lucratoare?