| anonim_4396 a întrebat:

Mai predomina Dacia 1310 si Logan pe strazile din Romania sau a trecut romanul la Duster sau alte marci?

44 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Loganul inca mai predomina, Dacia 1310 a ajuns deja in categoria masinilor de epocahappy

| Doub a răspuns:

Nu, foarte rar.

| LePotato a răspuns:

1310 mai rar(dar mai este)
Logan la greulaughing

| anonim_4396 explică (pentru LePotato):

Duster nimic nimic?

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

E si Duster iti dai seamalaughing, dar cel mai raspandit ca sa zic asa, este Loganul

| anonim_4396 explică (pentru LePotato):

Aici am vazut mult Duster si Sandero. AM crezut ca lumea a trecut la aceste 2 marci si in ROmania, adica sa fie mai multe din astea dar oameni ca Depressa care gandeste prea mult pentru binele ei crede ca vreau sa fac misto laughing. fetele astea, adevarat? laughing)

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Cine e Depressa?rolling on the floor)))

| anonim_4396 explică (pentru LePotato):

Citeste mai sus si iti dai seama laughing

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Alaughing

| anonim_4396 explică (pentru LePotato):

Aha laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

A, da? raised eyebrows
Bine.

I)"Mai predomina Dacia 1310 si Logan" :
Dacia 1310 - facuta in '80, deci veche.
Logan- destul de bine vandut pe piata romana

II)"a trecut romanul la Duster sau alte marci"-
Duster fiind mai nou si avansat si alte marci fiind si mai noi si avansate.

Din I) si din II) => ca ce am zis eu e adevarat.
Adica... Repros sau jignire subtila cum ca noi(romanii) tot "vechi" am ramas.

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Te rog sa nu generalizezibig grin

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Daca gaseai 3 chestii poate te credeam. asa ramai l-a luat in ras. serios, gandesti prea mult inainte sensibilo.

| anonim_4396 explică (pentru LePotato):

N-am generalizat eu straight face.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

UPDATE:
III) "pe strazile din Romania " - Adica doar la noi mai circula dacia si loganul.

Din I), II), III) =>... idem cu ce am zis mai sus...

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Iarta-ma...nu stiu ce am citit prima databig grin

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dati 2 palme ca deja ma enervzi. nu am zis la misto, daca voiam sa fac asa ceva ziceam direct cum am mai zis. don't tell anyone

| anonim_4396 explică (pentru LePotato):

Dar nici eu nu-mi dau seama de ce spui.
Ia de la inceput.
Unde ai citit generalizare aia?
Care a fost cuvantul care ti-a indus impresia asta?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Chiar citeam ceva mai devreme si spunea ca...
"Violenţa este replica incultului." laughing
De asta ce mai spui? blushing

P.s : scuze, dar nu m-am putut abtine.

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

A fost o greseala, sorrybig grin

| anonim_4396 explică (pentru LePotato):

Asa,acum lasa-ma sa mor de curiozitate.
Am sa traiesc toata viata gandindu-ma unde ai citit tu aia.
Sper ca esti fericit.

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Pur si simplu am citit ceva ce am crezut ca e ceva, si ti-am raspuns, iar dupa am realizat ca am inteles gresit...nu a fost de la tine, ci de la mine ca sa te lamuresclaughing

| anonim_4396 explică (pentru LePotato):

Nu ii spune, dupa ca e rea mai are si pretentii. auzi la ea

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

straight face

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Duster e MODEL breh, nu marca. Logan, Duster, Dokker... tot Dacia by Renaul ramine. tongue

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Asta stiam si eu laughing. tocmai de aia am spuns daca s-a trecut la Duster sau alte marci (alte tipuri de masini ). Cum am zis, aici in Italia am vazut multe Duster si Sandero si am crezut ca si in Romania au devenit majoritatea si nu Loganul cum stiam si eu.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

In Italia e mizilic sa dai vreo 15k pe un Duster nou. Aici Duster e cam pentru clasa medie, asa. Clasa aia medie care nu mai exista. Logan-uri si SH-uri din Nemtzia la greu.

| Eduard619 a răspuns:

Dacia Golan o sa vezi mereu pana apare ceva mai ieftin si la fel...

| anonim_4396 explică (pentru Eduard619):

Chiar ma intrebam stii tu laughing. tot o dacia va fi dar alt model. oricum am vazut cateva modeluri noi de Logan.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai vezi si Dacia trecand pe drum. Am vazut si trabant. Ce smechere sunt.
Dar, normal, acum se cauta "ultima moda"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacia... Da, mai vad, rar, dar mai vad.
Logan vad zilnic.
Dar voi, astia avansatii din Italia, la ce marci ati trecut?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"Dar voi, astia avansatii din Italia," de ce spui chestii de genul? ti s-a parut in intrebare ca vreau sa fac misto de ROmania ca foloseste dacia inca? cam aiurea din partea ta. straight face

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Intrebarea ta are o jignire sau un repros subtil.
Imi dau si eu seama.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Gandesti prea multi inainte Einstein. daca voiam sa spun la misto nu ma feream stai linitita. cica ma cunosti mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hmm logan ft des vad. Dar duster mai putin si probabil oamenii aleg logan ca e mai ieftin si probabil ca sunt suficient de incapatoare..cred nu sunt experta big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe unde stau eu predomina Volswagen-uri si Opel-uri dar nici Daciile Logan si 1310 nu-s mai prejos.

Răspuns utilizator avertizat
| Xulescu006 a răspuns:

Consider ca Loganul nu este o rusine, e o masina bunicica ce isi merita banii, vanzundu-se foarte bine prin alte tari. Daca ai un salariu mare, si iti permiti o masina luxoasa, incearca un Lamborghini Veneno Roadster(crede-ma, pretul...e pe masura ta). Pana la urma, sa fie cu patru roti, ca sa ne folosim de ea, ca intri intr-un pom vreodata si ti-ai pierdut, in cazul asta, cele peste 3 miliarde de euro :*.

| Marian_Codrutz_2000 a răspuns:

In RO predomina golful laughing))

| anonim_4396 explică (pentru Marian_Codrutz_2000):

Te cred. am vazut multi ca se omoara cu golf 4 foarte mult.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Putin spus. Eram la o shaworma cu un amic cu Golf 4. Cind sa ne urcam sa plecam, astepta un arab student pe la medicina linga ea sa ne intrebe daca e de vinzare. Asta acuma citiva ani, deja au inceput sa intre Golf V-uri la preturi ok in tara.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Sincer sa fiu, si eu pana sa pun ochii pe un A3 ma uitam mult la Golf 5 laughing. imi plac golfurile dar am vazut ca mult se omoara cu 4, si aici in Italia sunt destui.

| Adelin_Ade_2000 a răspuns:

She gasesc due toate marcile pe strazile din Romania :p laughing))

| LauraIacob902 a răspuns:

Se gãsesc dar acum sunt la modã noile mãrci.