| CosminM98 a întrebat:

Maine am programare la RAR pentru inmatriculare, fostul proprietar își pastrează numerele. Întrebarea mea e, trebuie să predau plăcuțele cu numerele lui sau ce fac cu ele?

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Da, el va pastra placutele si tu vei depune la politie copie dupa chitanta de rezervare a lor.
RAR nu are insa nici o treaba cu înmatricularea, nu inteleg ce programare ai facut.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Banuiesc ca mergi la RAR pentru ITP, acesta nu se ocupa cu inmatriculare, pentru inmatriculare trebuie sa mergi la Serviciul de inmatriculari si acolo predai placutele.

suntserios
| suntserios a răspuns:

RAR ul nu are nicio treaba cu inmatricularea.

| mihai69 a răspuns:

Le dai când depui actele pentru înmatriculare.
RAR-ul n-are treabă cu numerele tale.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu ai treaba la RAR pentru transcrierea unui auto cu numere romanesti.
La biroul de inmatriculari se predau numerele in mod normal, dar daca fostul proprietar le pastreaza, trebuie sa predai o chitanta cu rezervarea numerelor respective, iar numerele i le dai personal. Daca nu ai acea chitanta, dai numerele si se descurca el sa le recupereze.