| Andreiandrei2000 a întrebat:

Maine ma vad cu propietarul unui ford pentru a vedea masina si posibil sa o cumpar daca totul decurge bine.
Propietarul este din Munchen iar eu locuiesc tot in Germania.
As vrea o parere vis-a-vis de pretul care ar trebuie sa-l platesc.
Ford Focus Turnier 1.4 16V Fun
Anul fabricatie 2006
102.000 km
59 kW 80 HP
Tuv pana in 01/2019 deci aproape 2 ani
motor de 1388
Totul este facut la timp, asa spune el. Cartea masinii, vrea sa facem contract, este german,
Are schimbat ceva la motor care in mod normal se schimba la 80000 de mii de km, mi-a spus in germana dar n-am inteles iar in engleza nu stia sa-mi spuna, cred ca este vorba despre ambreaj.
Pe site a postat suma de 2990 de euro si a spus ca pretul e negociabil.
Ce pret ar trebui sa ofer maxim si ce probleme are acest model de masina si la ce sa ma uit?
Pare ok oferta?

1 răspuns:
| DaniTDCI a răspuns:

Ai grija in primul rand ca,kilometrii sa fie reali,adica iti dai seama dupa pedale, volan si schimbator cat de uzata e masina, daca sunt uzate tare, inseamna ca a fost modificat bordul, mult succes